Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na pupku doma ležet nebudu, říká o plánech na dovolenou Daniel Boháč

21. 6. 2011

Na pupku doma ležet nebudu, říká o plánech na dovolenou Daniel Boháč

Na pupku doma ležet nebudu, říká o plánech na dovolenou Daniel Boháč M l. B o l. – Konečně dovolená, mají od středy boleslavští hokejisté velký důvod k radosti. Mezi ně patří také útočník Daniel Boháč (na snímku), jenž přiznává, že už konec letní přípravy vyhlížel. “Kdo by se na dovolenou netěšil. Letní přípravu nikdo obecně nemá rád a každý se těší, až skončí,“ říká v rozhovoru.

 

Opavský rodák sice nastupoval v české nejvyšší soutěži už před osmi lety, tehdy ještě za extraligový Havířov, jenže od té doby, až na pár startů v dresu Vítkovic, působil převážně v první lize. Loňská sezona pro něj tedy byla hodně motivující. Konečně mohl bojovat o stabilní místo v extraligovém klubu. “Snažil jsem se podávat co nejlepší výkony, abych mohl hrát extraligu pravidelně,“ přikyvuje.

Devětadvacetiletý útočník zamířil do Mladé Boleslavi v průběhu sezony 2007/2008. Po loňském kompletním ročníku v barvách Bruslařského klubu tedy nyní absolvuje druhý letní dril ve středu Čech. “Letošní příprava byla pestrá, ale také hodně náročná. Řekl bych, že to byla větší dřina než loni. Jsem moc rád, že už to mám za sebou,“ usměje se.

Kromě klasického běhání či dřiny v posilovně se boleslavští hokejisté objevovali také na ledě. Pro české kluby během letní přípravy nevídaná věc. “Abych řekl pravdu, zpočátku jsem z toho nebyl nadšený. Zdálo se mi, že jsme sotva slezli z ledu a už jsme na něm zas,“ přiznává.

Vzápětí však dodává, že po několika zmíněných trénincích názor změnil. “Chytlo mě to a bylo to příjemné zpestření. Šlo o něco jiného než normálně v sezoně. Samozřejmě to byla makačka, ale taky zábavná. Zaujalo mě to,“ říká.

Letní dril včetně několika tréninkových jednotek na nymburském ledě už však mají Středočeši za sebou. Po posledním středečním tréninku se znovu sejdou až 20. července. “Letní přípravu nikdo obecně nemá rád a každý se těší, až skončí,“ soudí.

“Během dovolené budu muset dodělat nějaké zkoušky ve škole a plánuju také někam vyrazit s dětmi,“ prozrazuje. Kromě toho se ale bude muset také udržovat v kondici. “Určitě se budu nějak hýbat. S kamarády zajdu na tenis, dáme i fotbálek. Rozhodně nebudu ležet na pupku,“ upozorňuje s úsměvem.

Po téměř třítýdenní dovolené čeká boleslavské hokejisty série jedenácti přípravných zápasů. “To k létu patří. Musíme se nějak sehrát a poskládat sestavu tak, aby to všem vyhovovalo. Abychom byli připraveni na sezonu v plné síle,“ doplňuje závěrem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář